Продавець ІНОКС ПРОМ ТОВ - ВИРОБИ З НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ, ДИМОХОДИ, ОБЛАДНАННЯ,МЕБЛІ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
92 відгуків
УВАГА!  Ціни уточнюйте!!!

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (завтра, 21.06).

ВИРОБИ З НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ
Графік роботи
 • Понеділок
  08:0017:00
 • Вівторок
  08:0017:00
 • Середа
  08:0017:00
 • Четвер
  08:0017:00
 • Пʼятниця
  08:0017:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (50) 305-17-48
Viber, WhatsApp, Telegram
+380 (95) 546-80-35
Viber, WhatsApp, Telegram
ІНОКС ПРОМ ТОВ - ВИРОБИ З НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ, ДИМОХОДИ, ОБЛАДНАННЯ,МЕБЛІ
36034, м. Полтава, вул. Половка, 70, оф. 26, Полтава, Україна
inoxprom.com.ua inoxprom@ukr.net
 • e-mail:inoxprom@ukr.net

ВИДИ І ВЛАСТИВОСТІ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

ВИДИ І ВЛАСТИВОСТІ НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

 

Усього розрізняють п'ять великих груп нержавіючих сталей визначаються їх мікроструктурою. Найбільш поширеними є три:

 • Аустенітні (Austenitic) - не магнітна сталь з основними складовими 15-20% хрому і 5-15% нікелю який збільшує опір корозії. Вона добре піддається тепловій обробці і зварюванні. Позначаються початковою літерою A. Саме аустенітна група сталей найбільш широко використовується в промисловості і у виробництві елементів кріплення.
 • Мартенситні (Martensitic) - значно більш тверді ніж аустетнитные сталі і можуть бути магнітними. Вони зміцнюються, загартуванням і відпусткою подібно простим вуглецевої сталі, і знаходять застосування головним чином у виготовленні столових приладів, ріжучих інструментів та загальному машинобудуванні. Більше поддвержены корозії. Позначаються початковою буквою З.
 • Феритні (Ferritic) стали значно більш м'які ніж мартенситні внаслідок малого вмісту вуглецю. Вони також володіють магнітними властивостями. Позначаються початковою літерою F.

Види сталей найбільш поширеною аустенітної групи позначаються додатковим номером, який вказує на хімічний склад і застосовність у межах цієї групи:

 • A1- використовується, як правило, в механічних і рухомих вузлах. З-за високого вмісту сірки стали цього типу найменше здатні опору корозії, ніж інші типи.
 • A2 - нетоксична, немагнітна, незакаливаемая, стійка до корозії сталь. Легко піддається зварці і не стає при цьому тендітної. Може проявляти магнітні властивості в результаті механічної обробки (шайби і деякі види шурупів). Найбільш поширена група нержавіючих сталей. Кріплення та вироби зі сталі A2 не підходять для використання в кислотах і середовищах, що містять хлор (наприклад, в басейнах і солоній воді). Придатна для температур аж до -200 C. Найближчий аналог AISI 304 і AISI 304L з ще більш низьким вмістом вуглецю.
 • A3 - має схожі властивості, як і сталь A2 і додатково стабілізована титаном, ніобієм або танталу. Це покращує її опір корозії при високих температурах.
 • A4 - схожа на сталі A2, але з додаванням 2-3% молібдену. Це робить її значною мірою більш здатною чинити опір корозії і кислоті. Такелажні кріплення і вироби з A4 рекомендуються для використання в суднобудуванні. Придатна для температур аж до -60 C. Найближчий аналог AISI 316 і AISI 316L з низьким вмістом вуглецю.
 • A5 - має властивості сталей A4 і додатково стабілізована титаном, ніобієм або танталу як і A3, але з різним процентним вмістом легуючих добавок. Це також підвищує її стійкість до високих температур.

Таблиця характеристик та рекомендації щодо застосування: для виробів з нержавіючої сталі

DIN

EN

АІЅІ

Характеристики

Приклади застосування

A2

1.4301

304

Сталь з низьким вмістом вуглецю, аустенітна незакаливаемая, стійка до впливу корозії, немагнітна в умовах слабкого намагнічування, (якщо була піддана холодній обробці). Легко піддається зварці, стійка до міжкристалічної корозії. Висока міцність при низьких температурах. Піддається електро-поліровці.

Установки для харчової, хімічної, текстильної, нафтової, фармацевтичної, паперової промисловості; використовується також у виробництві пластмас для ядерної та холодильної промисловості, обладнання для ку-поверхонь, барів, ресторанів; столових приладів; в кораблебудуванні, електроніці і т. д.

1.4306

304L

Аустенітна Сталь незакаливаемая, особливо придатна для зварних конструкцій. Відрізняється високою стійкістю до впливу міжкристалічної корозії, використовується при температурі до 425°С. За хімічним складом відрізняється від 304 майже вдвічі меншим вмістом вуглецю.

Знаходить ті ж застосування, що і AISI 304, для виготовлення зварних конструкцій і в галузях, де необхідна стійкість до міжкристалічної корозії.

A4

1.4401

316

Аустенітна Сталь незакаливаемая, наявність молібдену (Мо) робить його особливо стійким до впливу корозії. Також і технічні властивості сталі при високих температурах набагато краще, ніж у аналогічних сталей, не містять молібден.

Хімічне обладнання, яке піддається особливо сильним впливам, інструмент, вступає в контакт з морською водою і атмосферою, обладнання для проявлення фотоплівки, корпуси котлів, установки для переробки їжі, ємності для відпрацьованих масел для коксохімічних установок.

1.4404

316L

Сталь, аналогичная AISI 316, аустенитная незакаливаемая, с очень низким содержанием углерода С, особенно подходит для изготовления сварных конструкций. Обладает высокой устойчивостью к межкристаллической коррозии, используется при температуре до 450°С. По химическому составу отличается от 316 почти вдвое меньшим содержанием углерода.

Находит те же применения, что и AISI 316, для изготовления сварных конструкций, где необходима высокая устойчивость к воздействию коррозии. Особенно пригодна для производства пищевых продуктов и ингридиентов (майонез, шоколад и т.д.)

A5

1.4571

316Ti

Наявність титану (Ti), в п'ять разів перевищує вміст вуглецю, забезпечує стабілізуючий ефект щодо осадження карбідів хрому (Cr) на поверхню кристалів. Титан (Ti), дійсно, утворює з вуглецем карбіди, які добре розподіляються і стабілізуються усередині кристала. Володіє підвищеною стійкістю до міжкристалічної корозії.

Детали, обладающие повышенной устойчивостью к воздействию высоких температур и к среде с присутствием новых ионов хлора. Лопасти для газовых турбин, баллоны, сварные конструкции, коллекторы. Применяется в пищевой и химической промышленности.

A3

1.4541

321

Сталь хромоникелевая с добавкой титана (Ti), аустенитная незакаливаемая, немагнитная, особенно рекомендуется для изготовления сварных конструкций и для использования при температурах между 400°С и 800°С, устойчива к коррозии.

Коллекторы сброса для авиационных моторов, корпусы котлов или кольцевые коллекторы оборудования для нефтехимической промышленности. Компенсационные соединения. Химическое оборудование и оборудование, устойчивое к высоким температурам.

 

1.4845

1.4841

310

310 S

Сталь тугоплавкая аустенитная незакаливаемая, немагнитная, жароустойчивая при высоких температурах, находит самое широкое применение. В окисляющей среде можно применять обычно до 1100°С и до 1000°С в восстановительной среде, но в любом случае в атмосфере, содержащей менее 2 гр. серы (S) на 1 куб.м.

Установки для термічної обробки, для виготовлення лугів, для гідрогенізації; теплообмінники для печей; виготовлення дверей, грилів, штифтів, кронштейнів. Елементи для підігрівачів повітря, корпусу і труби для термічних обробок, конвеєрні стрічки для транспортерів печей відвідні труби газових турбін і двигунів, реторти для дистиляції, установки для крекінгу і реформінгу.

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner